.

.

zegarki, wrocław, omax, gino rossi, bruno cavani, tanie zegarki, prezent, ledowe, kieszonkowe, na łańcuszku

.

lakiery zoya, lakiery essie, wrocław, lakiery do paznokci

.

.

 ---------------------------

OPCJA KURIERSKA

---------------------------

.

 Jesteśmy
także na


 ---------------------------

SUBSKRYPCJA

PIELĘGNACJA

 


PIELĘGNACJA PERUK SYNTETYCZNYCH

 

Peruki czeszemy bardzo delikatnie, specjalną lub jak najrzadszą szczotką, zaczynając od końców i przesuwając się ku górze.
Włosów kręconych nie czeszemy, układamy palcami.

Niektóre peruki dla lepszego efektu są przy nasadzie głowy natapirowane, takich peruk nie czeszemy na całej długości, tylko do miejsca, w którym włos został natapirowany.

Przed założeniem długich włosów możemy je od spodu spryskać odżywczą mgiełką, która poza tym że nadaję blask włosom to również zapobiega elektryzowaniu się ich.

 

MYCIE PERUK 

 

- Peruk z włosów syntetycznych nie powinno się myć pod bieżącą wodą. Najlepiej jest im zrobić kąpiel w misce z wodą o temperaturze nie wyższej niż 25 stopni Celsjusza oraz z płynem do mycia włosów syntetycznych według instrukcji z opakowania.
- Perukę zanurzamy w kąpieli na ok 5 minut. Włosów nie trzemy i nie szorujemy ! Delikatnie ugniatamy.

- Po wyciągnięciu włosów, płuczemy je w zimnej wodzie, ale nie bieżącej, z dwa, trzy razy by dokładnie spłukać płyn. 
- Peruke po kąpieli kładziemy na ręczniku i odciskamy z niej wodę, ale nie możemy jej skręcać, szorować czy gnieść.

- Potem włosy strzepujemy, układamy palcami i odstawiamy na specjalny stojak (zapobiega odkształcaniu się fryzury) do czasu aż peruka samoistnie wyschnie. Nie używamy suszarek i lokówek.

 

 

Peruki najlepiej przechowywać na stojaku (który zapobiega wszelkiemu odgniataniu się), z dala od miejsca narażonego na wysokie temperatury a także na kusz.

 

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PERUK Z WŁOSÓW SYNTETYCZNYCH

 

- Peruk z włosami syntetycznymi nie kręcimy, nie prostujemy - nie poddajemy urządzeniom modelującym.
- Peruk kręconych NIE CZESZEMY! Modelujemy palcami.
- Nie czeszemy włosów mokrych!
Lepiej unikać sytuacji, w których peruka może mieć styczność z wysoką temperaturą jak sauna, solarium, ognisko, opary, czerwona lampa, szybkowara, para z czajnika itd.

 


JAK ZAKŁADAĆ PERUKĘ?

 
- Perukę możemy zakładać na specjalny czepek (czepek ochrania wrażliwą skórę głowy przed podrażnieniami, ale także sprawdza się w przypadku, gdy mamy długie włosy, które wychodzą spod peruki), bądź bezpośrednio na głowę.
- Perukę zakładamy od przodu. Robimy to w ten sposób, że przechylamy głowę do przodu i zakładamy przednią cześć peruki na czoło po czym zaciągamy ją na tył głowy (tak jak zwykły czepek). 
- W razie potrzeby przesuwamy perukę na głowie by dobrze leżała.

- Jeśli peruka ma przedziałek po środku (nie które peruki mają przedziałek z boku jak np model zk 1644) to najlepiej jak ustawimy go między brwiami.
- Jeśli nasze włosy wychodzą spod peruki to możemy za pomocą grzebienia z trzonem schować je pod perukę (do przetrzymywania naszych włosów dobrze się sprawdza czepek)
- Włosów staramy się nie wygładzać rękoma ponieważ uklepana fyzura nie wygląda dobrze i naturalnie. 

 


 


 

 

 

PIELĘGNACJA WŁOSÓW SYNTETYCZNYCH CLIP IN/ON

 

Włos syntetyczny jest wyprodukowanym syntetycznie (uzyskanym sztucznie w procesie chemicznym) kosmykiem imitującym włosy człowieka.

Z tego też względu nie posiadają takiej struktury jak włos naturalny i dlatego nie możemy ich farbować ani podcinać.  

 

CZESANIE

 

Nie czeszemy włosów kręconych!!!! Układamy, czy kształtujemy je starannie palcami, ale nie rozczesujemy, bo zniszczy to ich kształt i szybko się zmechacą i zrobią się tak zwane “włosy lalki”. 

Czesać możemy ale z dużą ostrożnością tylko włosy proste. 

 

Włosy rozczesujemy w momencie gdy jest to konieczne. Musimy to jednak robić bardzo delikatnie. Czeszemy włosy od końców przesuwając się ku górze. Włosy przeczesujemy palcami bądź specjalnymi szczotkami do włosów syntetycznych, z naturalnym włosiem lub z dłuższymi pneumatycznymi kolcami.

Włosy możemy od czasu do czasu spryskać mgiełką odżywki, która zapobiega też elektryzowaniu się włosów.

 

MODELOWANIE 

 

Włosy syntetyczne możemy kręcić i prostować poddając je temperaturze nie wyższej niż 180 stopni Celsjusza (chyba że na etykiecie jest inaczej).

Włosów tych nie podcinamy i nie farbujemy, nie używamy też do nich lakierów oraz żelów do modelowania bo szybko zniszczy to włosy.

 


 

 

  

MYCIE WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH CLIP IN / ON, TRESEK

 

Włosy przedłużane, syntetyczne i naturalne myjemy w taki sam sposób z tym wyjątkiem, że do włosów syntetycznych stosujemy kosmetyki do włosów syntetycznych,

 

1. Po pierwsze do tego zabiegu włosy clip in musimy ściągnąć z głowy i je dokładnie rozczesać.
2. Włosy układamy w kucyk by wygodniej było nam je myć.
3. Myjemy je letnią wodą albowiem pod wpływem ciepła łuski włosowe otwierają się, co może powodować haczenie się włosów i plątanie.
4. Staramy się nie moczyć szycia taśm, ponieważ znajduje się w nich odrobina kleju, który wzmacnia utrzymanie włosów na taśmie.
5. Szampon nakładamy na włosy i przesuwamy palcami od nasady włosów ku dołowi jednocześnie delikatnie masując je opuszkami palców. Nie myjemy okrężnymi ruchami, nie trzemy, nie skręcamy włosów bo mogą się splątać.
6. Włosy spłukujemy do momentu aż wypłukamy z nich cały szampon oraz do czasu aż woda będzie zupełnie czysta.
7. W następnym etapie nakładamy odżywkę/maskę ( w przypadku włosów naturalnych) tak jak w punkcie 5 szampon i odkładamy je na kilka minut, po czym dokładnie spłukujemy. Stosujemy odżywki intensywnie nawilżające, regenerujące, wygładzające.
8. Odsączamy włosy ręcznikiem, trzymając je w pozycji pionowej i przesuwając ręcznikiem od góry do dołu.

9. Włosy kręcone po umyciu odkładamy na ręcznik i pozwalamy im samym wyschnąć. Podczas tego procesu ich kształt wróci do pierwotnego stanu.

 

 


 

 

PIELĘGNACJA WŁOSÓW NATURALNYCH PRZEDŁUŻANYCH CLIP IN / ON

 

Przedłużane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ są to włosy, które zostały odcięte od cebulek włosowych, przez co nie dostają naturalnych składników. Inaczej mówiąc są to włosy martwe, dlatego musimy dostarczyć im odpowiednich składników poprzez właściwe mycie, odżywianie, intensywną regenerację oraz musimy dodatkowo dbać o odpowiednie rozczesywanie, suszenie i modelowanie ich.
Do spania włosy powinny być siągane. 

 

 

MYCIE

 

Do pielęgnacji włosów naturalnych powinno się używać kosmetyków o delikatnych właściwościach intensywnie nawilżających i regenerujących.

 

Raz na jakiś czas warto zastosować serum regenerujące na końcówki, olejek arganowy lub jedwab w przypadku włosów naturalnych.

 

 

SUSZENIE

 

Najlepiej jeśli włosy wysychają samoczynnie bez naszej ingerencji. Jest to najzdrowsze i najlepsze dla nich, jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić i używamy urządzeń przyspieszających ten proces to musimy zwracać uwagę by: 

 

- włosy suszyć najchłodniejszym powietrzem, 

- suszarkę trzymać w odległości minimum 20 cm od głowy

- kierować strumień powietrza od nasady głowy kierując się ku dołowi,

- najlepiej jeśli mamy możliwość korzystania z suszarki z opcją jonizacji, przyspiesza ona proces suszenia włosów, oraz zapobiega nadmiernemu wysuszaniu włosów,

- warto też skorzystać z odżywki termoochronnej 

 

 

CZESANIE


Włosy rozczesujemy po każdym noszeniu i w momencie kiedy jest to potrzebne.
Musimy to jednak robić delikatnie. Czeszemy włosy od końców przesuwając się ku górze.
Włosy przeczesujemy szczotką do włosów przedłużanych, z naturalnym włosiem oraz z dłuższymi pneumatycznymi kolcami.

 

 

MODELOWANIE


Włosy przedłużane można prostować, kręcić, układać i farbować, tylko trzeba to robić z dużą ostrożnością i musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach:

- jeśli będziemy korzystać z urządzenia z wysoką temperaturą, przed przystąpieniem do układania należy zastosować kosmetyk chroniący włosy przed temperaturą, zapobiega on przed niszczeniem i wysychaniem włosów (spray termoochronny)
- wszelkie środki modelujące jak pianki, żele, lakiery stosujemy z umiarem
- urządzenie do modelowania nie powinno być ustawione na wyższą temperaturę niż 180 stopni, i nie powinniśmy tego urządzenia przedszymywać zbyt długo na włosach

- producent zaleca farbować kolorem o jeden odcień ciemniejszym, rozjaśnianie ciemnych włosów bardzo je niszczy. Więc jeśli kupujemy włosy w celu zafarbowania i wachamy się jaki kolor kupić, czy ciemniejszy czy jaśniejszy, to lepiej kupić te jaśniejsze i przyciemnić je.

 

Musimy pamiętać, że nadmiernie atakując włosy wysokimi temperaturami, obciążając je dużą ilością silnych środków modelujących, czy często farbując skracamy ich żywotność.
 

 

 

Sortuj wg:||
 
  • Dodaj link do:
  • www.digg.com
  • www.del.icio.us
  • www.wykop.pl
  • www.dodajdo.com
  • www.facebook.com